İl Müdürümüz

03 Mayıs 2021


Cihat ÖZDEMİR
T.C. Ticaret Bakanlığı
Denizli Ticaret İl Müdürü

1980 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı çeşitli vilayetlerde tamamlayarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Kamu görevine Başbakanlıkta başlayan Cihat ÖZDEMİR, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde;  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ile Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğünde; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde kamu görevini sürdürdü.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken 9 Ocak 2021 tarihli ve 31359 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/48 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Denizli Ticaret İl Müdürü olarak atandı.

Uluslararası Kooperatifler Birliği (ICA) Küresel Konferansı (2015), Alman Kooperatifleri Konfederasyonu (DGRV) Girişimcilik Eğitimi (2013), protokol yönetimi, resmi yazışma kuralları, mevzuat hazırlama teknikleri, bütçe uygulamaları, proje hazırlama teknikleri,  iletişim teknikleri, etkili konuşma ve hitabet, gibi alanlarda birçok eğitim programı, seminer ve konferansa katıldı.    

Evli ve 2 çocuk babasıdır.